hasan deniz 15 Takipçi | 629 Takip

MODAYI YAKINDAN TAKİP ETMEK İÇİN

2013-10-07 16:12:00

 

 

                Herkes tarafından bilindiği üzere her yıl belir bir dönemde yeni moda kıyafetler beğenilere sunulmaktadır. Günümüz hayat şartları içerisinde her ne kadar yoğun bir tempo içerisinde çalışmaktan şikâyetçi olanlar bulunsa da bu kişilerin moda için gerekli zamanı bulabildikleri bilinmektedir. Hem iş hayatı içerisinde hem de sosyal hayat içerisinde insanlar güzel giyinmek istemektedirler. Ayrıca kişilerin çevrelerine olan saygılarından dolayı da giyinme konusuna özen göstermeleri gerekmektedir. Giyimine gereken önemi veren kişilerin hayatlarının da son derece düzenli olduğu görülmektedir. Bunun yanı sıra yapılan araştırmalarda güzel giyinen kişilerin kendilerine olan güvenlerinde de artış görülmektedir. Özgüveni artıran en önemli unsaurlar giyim, takı ve ayakkabıdır. İçgiyim ise rahatlığı ve özgürlüğü çağrıştırır. Neden giyim özgüveni sağlar? Malesef toplum insanları giyimine göre katagorize etme hastalığından kurtulamamıştır.

 

                Özellikle bayan giyim alanında ortaya çıkarılan ürünlerin çeşitliliği dikkatleri çekmektedir. Günlük hayat içerisinde de bayanların kıyafet ve giyinme konusuna çok büyük bir önem verdikleri görülmektedir. Son zamanlarda en az bayanlar kadar erkeklerin de özen göstermeye başladığı gözlemlenmektedir. Sosyal hayattan daha çok iş hayatı içerisinde işverenlerin neredeyse tamamı erkek çalışanlarından da aynı özeni görmek istemektedirler. Ayrıca piyasada giyim konusunda faaliyet gösteren firmaların sayısında artış meydana geldikçe erkek çamaşır ve alanında büyük bir rekabet ortamı meydana gelmektedir.

 

                Meydana gelen rekabet ortamından insanların fırsat sağlaması gerekmektedir. Mağazalar müşteri potansiyelini artırmak ve ilgi çekmek için sürekli olarak çeşitli indirimler yapmaktadırlar. Bu sayede beğenilen ürünler çok daha uygun fiyatlara alınabilmektedir. Fakat alınan ürünlerin uzun süreli kullanımlı olabilmesi için kalite konusunu da dikkat etmek gerekmektedir. Aksi takdirde kalitesiz giysiler sadece bir kez giyilebilmektedir. Bu durum kişilerin maddi durumlarına önemli ölçüde zararlar verebilmektedir. Ayrıca giysi seçme konusunun son derece zor olduğu bilinmektedir. Bu yüzden alışveriş yaparken bu konulara dikkat etmek gerekmektedir.

 

0
0
0
Yorum Yaz