hasan deniz 15 Takipçi | 629 Takip

YATAK ÖRTÜSÜ MODELLERİ

2013-07-01 00:17:00

Yatak Örtüsü

Yatak örtüsü , çarşaf ve nevresim takımlarımızı kirden, tozdan koruma özelliklerinin yanında;yatak odalarımızda bize sundukları görsel şölen nedeniyle de birçoğumuz için vazgeçilmez.

Özellikle toplumumuzda evlenecek her genç kızın çeyizinde en az bir tane yatak örtüsü bulunması şart olmuştur. Hal böyle olunca da Türkiye’deki tekstil  üreticileri de ; her yıl değişik renk ve modellerde yatak örtüsü ya da yatak örtü takımlarını tüketicilerin zevk beğenilere uygun olarak piyasaya arz etmektedirler.

Tek kişilik yatak örtüleri, çift kişilik yatak örtüleri genç kızların çeyizlerini süsleyen aksesuarlar olmuştur. Ranforce yatak örtüleri son yıllarda alternatif kumaş olarak nevresim ve evtekstilindede kullanılmaktadır.

Ünlü markalar taç,kristal, altınbaşak, soley, özdilek ürettikleri yatak örtülerinde adeta sanat sal desen ve modelleri ile yarışıyorlar.

Bunların içinde en fazla rağbet gören saten yatak örtüleridir. Saten yatak örtüleri tek olabildiği gibi çarşaf nevresim ve yastıktan oluşan parçalarıyla yatak örtüsü takımı olarak da sunulur. Dantelli yatak örtüsü takımları gelin yatak odaları için tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra dantelli , düz,  fırfırlı, saten ve pamuklu yatak örtüleri birçok çeşit arasından seçim yapılabilinir.

0
0
0
Yorum Yaz